Skip to:skąd ta babocha?

 

O mnie

Nazywam się Natalia  Maria  Olenderek  Jestem absolwentką Wydziału Wzornictwa Przemysłowego i Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Kocham życie, przyrodę i sztukę ludową.

Własnoręcznie tworzę oryginalne bukiety prezentowe w których ukryte są herbaty, ręczniki, ubranka niemowlęce lub sól kąpielowa.


Historia pomysłu

W latach 50-tych XX wieku wymyślono w Australii sposób pakowania ubranek dziecięcych w formie bukietów, które ozdabiano sztucznymi kwiatami. W proponowanych przeze mnie prezentach postanowiłam nawiązać do rodzimej tradycji bukietów robionych z krepiny. W ten sposób stałam się prekursorką w tworzeniu bukietów prezentowych inspirowanych polską sztuką ludową. Rozszerzyłam ofertę o autorskie bukiety solne i herbaciane.


Historia babochy

Słowo "babocha" pochodzi z czasów, kiedy na Wydziale Malarstwa robiłam aneks do dyplomu w pracowni Tkaniny Artystycznej. Początkowo tak Pani Profesor nazywała batiki z dorodnymi kobietami tworzone przez koleżankę. W pracowni były same kobiety i słowo świetnie oddawało nas - kobiety dowcipne, romantyczne z naszymi fascynacjami, marzeniami i przekorą. Paski w logo nawiązują do pasiaków ludowych - mojej inspiracji. Bukiety prezentowe wykonuję z najwyższej jakości materiałów oraz surowców wyłącznie naturalnych, takich jak papier, bawełna. Produkty łączą dobry design i wysoką jakość z nawiązaniem do polskiej tradycji i promowaniem polskich producentów.